| BRAND | Omega |
|---|---|
| SERIES | PLANET OCEAN |
| MOVEMENT | Automatic |
| CASE SIZE | 43 mm |
| CASE MATERIAL | 904L Stainless steel |
| DIAL COLOR | White |
| GENDER | Men’s |
| QUALITY | Japanese Mechanism |
| GLASS | Sapphire Crystal |
| WATER RESISTANCE | 60 bar (600 metres / 2000 feet) |
Omega
Omega PLANET OCEAN 600M CO‑AXIAL MASTER CHRONOMETER 43MM Orange White Dial
Price range: $245.00 through $850.00
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.