| BRAND | OMEGA |
|---|---|
| COLLECTION | Seamaster Diver 300M |
| MODEL | 210.32.42.20.03.002 |
| GENDER | Unisex |
| MOVEMENT | 3A quality Japanese movement 5A quality CAL. 8800 RL Factory 6A super clone 1:1 CAL. 8800 by Clean Factory Click here to see the Quality Difference Schema |
| CASE SIZE | 42 mm |
| COLOR | The ceramic dial, in OMEGA’s own Summer Blue, is PVD-treated and has a gradient finish to reflect the watch’s level of water resistance. It also includes the 300M’s famous wave pattern. |
| DIAL TYPE | Analog |
| waterproof | 30 bar (300 metres / 1000 feet) |
| Bracelet | Its case in stainless steel, has a blue rubber strap. |
| Box | Include Box & Papers |
Omega, Seamaster Diver
OMEGA Seamaster Diver 300M Steel and Blue dial Blue Rubber strap Ref. 210.32.42.20.03.002
Price range: $289.00 through $850.00
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.