| BRAND | OMEGA |
|---|---|
| COLLECTION | Seamaster Diver 300M |
| MODEL | 210.32.42.20.06.002 |
| GENDER | Unisex |
| MOVEMENT | 3A quality Japanese movement 5A quality CAL. 8806 RL Factory 6A super clone 1:1 CAL. 8806 by Clean Factory Click here to see the Quality Difference Schema |
| CASE SIZE | 42 mm |
| COLOR | PVD stainless steel is used to create the brushed dial as well as the polished and skeletonized hands and indexes, which are filled with white Super-LumiNova. Other markings, including the OMEGA logo, are transferred in black. |
| DIAL TYPE | Analog |
| waterproof | 30 bar (300 metres / 1000 feet) |
| Bracelet | The watch is presented on an integrated grey rubber strap with foldover clasp. |
| Box | Include Box & Papers |
Omega, Seamaster Diver
OMEGA Seamaster Diver 300M Steel and Grey dial Grey Rubber strap Ref. 210.32.42.20.06.002
Price range: $289.00 through $850.00
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.