| BRAND | Rolex |
|---|---|
| SERIES | Day-Date |
| MODEL | 228238 |
| MOVEMENT | Automatic Swiss movement 3255 |
| CASE SIZE | 41 mm |
| CASE MATERIAL | 904L Stainless |
| DIAL COLOR | Green Roman numerals |
| GENDER | Unisex |
| QUALITY | Swiss Quality 6A |
| GLASS | Sapphire Crystal |
| WATER RESISTANCE | 30m |
| FUNCTIONS | Date, Day, Hour, Minute, Second |
Day-Date, Rolex, Uncategorized
Rolex Day-Date 40 | REF. 228238 | Green Dial | Box & Papers | 18k Yellow Gold
Price range: $289.00 through $950.00
Rolex Day-Date 40 | REF. 228238 | Green Dial | Box & Papers | 18k Yellow Gold – Super clone 1:1 Clean Factory
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.