| BRAND | Rolex |
|---|---|
| SERIES | Day-Date |
| MODEL | 128235 |
| MOVEMENT | Automatic Swiss 3255 |
| CASE SIZE | 40 mm |
| CASE MATERIAL | 904L Stainless |
| DIAL COLOR | Black |
| GENDER | Unisex |
| QUALITY | Swiss Movement 6A |
| GLASS | Sapphire Crystal |
| WATER RESISTANCE | 30m |
| FUNCTIONS | Date, Day, Hour, Minute, Second |
Day-Date, Rolex, Uncategorized
Rolex Day-Date 40 | REF. 228235 | Black Dial | Box & Papers | Silver
Price range: $289.00 through $950.00
Rolex Day-Date 40 | REF. 228235 | Black Dial | Box & Papers | Silver – Super clone 1:1 Clean Factory
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.