| BRAND | CARTIER |
|---|---|
| COLLECTION | Santos |
| MODEL | WSSA0018 |
| MOVEMENT | Automatic |
| CASE SIZE | 35.1 mm |
| CASE MATERIAL | Silver |
| BEZEL | Fixed |
| TYPE | Analog |
| GENDER | Men’s |
| QUALITY | Swiss 5A Mechanism |
| GLASS | Sapphire Crystal |
| Waterproof | 5ATM |
| CALENDAR | Date display at the 6 o’clock position |
Cartier, Santos
CARTIER Santos Medium 35mm Silvered Opaline Dial Date
Price range: $245.00 through $850.00
| Quality | 1:1 super clone, AAA – 3A, AAAAA – 5A |
|---|







Reviews
There are no reviews yet.